Uzman İsim Borsa Yatırımcısını Uyardı: “Bu Hisseleri Alın Bana Çok Dua Edeceksiniz”

Borsa İstanbul, son yıllarda uzun vadeli yatırımcılarına sağladığı büyük getiriler ile Türkiye’de her kesimin ilgi alanı haline dönüştü.

Bireysel yatırımcı sayısının 8 milyonu aşmasının ardından üst üste yaşanan halka arzlara talep patlaması yaşanırken, ünlü yatırım uzmanı Mert Başaran’dan borsada işlem yapan ve yapmayı düşünen yatırımcılara yönelik dikkat çeken uyarılar geldi.

Başaran, kar hırsı nedeniyle kısa vadeli al-sat işlemlerinin er ya da geç herkes için zararla kapanacağını belirterek, borsanın bir kumar platformu olmadığını ve uzun vadeli yatırım yapmayanların kazanç sağlayamayacağını hatırlattı.

UZUN VADELİ YATIRIM YAPMAYANLAR KAYBETMEYE MAHKUM

Başaran, kripto paralar ve borsa gibi yatırım araçlarının fiyat dalgalanmalarına karşı dayanıklı olmayabileceğine dikkat çekti ve uzun vadeli yatırımların daha istikrarlı kazançlar sağlayabileceğini belirtti.

Başaran, kısa vadeli spekülasyonlardan kaçınılması gerektiğini ve yatırımcıların uzun vadeli stratejiler geliştirmeleri gerektiğini tavsiye etti.

BORSAYI OYUN OLARAK GÖRMEYİN

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Başaran, yatırımcıları şu ifadelerle uyardı:

“Oyun olarak görmeyin. Özellikle esnaf kardeşlerim, size sesleniyorum; berber kardeşim, kuaför kardeşim, bakın, elinizde sürekli tuttuğunuz şeye. Eskiden kripto paralardı, şimdi ise borsa. Alıyorsunuz, satıyorsunuz, güzel vakit geçiriyorsunuz, 1000 TL’niz 1200 TL oluyor, mutlu oluyorsunuz ama unutmayın, bu yatırım değildir. Tutun dedikleriniz, uzun vadede daha fazla kazanç sağlayabilir. Satmak üzere olduğunuz şeyleri bir hesaplayın, şu an ne demek istediğimi anlayacaksınız. Lütfen al-sat işlemleriyle oynamayın, tutun, tutun, tutun, tutun, tutun.”

“BU HİSSELERİ ALANLAR BANA DUA EDECEK”

Başaran, özellikle yapay zeka alanında yatırım yapan ve yüksek teknoloji ürünleri üreten şirketlerin gelecekte gelirlerini katlayarak artıracağını belirterek, bu sektörde yatırım yapan ve hisse alanların kendisine ileride dua edeceğini hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x